üldkulud

Suured üldkulud söövad kasumit

Üldkulud on ettevõtte juhtimise kulud, mis ei ole otseselt seotud konkreetse toote või teenuse müügiga. Üldkulud on näiteks üür, telefon, kommunaalteenused, kulud bürootarvetele, IT ja kontoritehnika hooldus ja remondikulud, administratiiv töötajate palgafond jne. Mõnikord kasvavad ettevõtte üldkulud aga võrreldes käibega suuremaks.  Suured üldkulud võivad teie ettevõtte rahavoogu väga palju kahjustada.

Üldkulud on keeruline muuta, kuna need on püsivad. Need kulud mõjutavad teie rahavoogu iga päev kuni probleemi lahendamiseni.

Lahendus üldkulude haldamiseks

Sellele probleemile on olemas lahendus, kuid  see vajab järjepidevat jälgimist ja vajadusel kohest tegutsemist.

Üldkulude jälgimist on kergem teostada kui ettevõttes on koostatud eelarve. Eelarves on kajastatud müügitulu ja selle teostamiseks väljaminevaid kulutusi ning kasum. Olge ettevaatlik, et mitte liiga palju kärpida, sest selline lähenemine võib ka ettevõttele haiget teha.

Tegelikult peaks iga ettevõte kulusid regulaarselt üle vaatama, et tagada kulude s.h. üldkulude püsimine lubatud piires. Viige ettevõttes sisse harjumus iga uue kuu alguses vaadata üle eelmise kuu müügitulemus ja kulutused selle teostamiseks. Kui tundub, et kulutused s.h. eriti üldkulud hakkavad suurenema, saad kohe reageerida ning ette võtta vajalikke muudatusi. Pea meeles, et ka iga väike kulutus võib kokkuvõtteks kuhjuda suureks ja ohustada sinu ettevõtlust!

Kokkuvõtteks

Kui tunned, et see teema on sulle vajalik ja tekitas huvi ning vajad ettevõttes regulaarset kulude kontrolli, siis tutvu lähemalt SISIFLOW tööriistaga, mis aitab sul lihtsalt ja mugavalt koostada eelarvet ning kontrollida kulutusi. Kui vajate täiendavat abi finantside korrastamisel kaaluge koostööd SISI Finantsid finantsistidega või teiste finantsspetsialistidega, kes aitavad teil kindlaks teha, millised probleemid teil on ja kuidas neid lahendada.

Kõik postitused