rahareserv

Majanduskriisis hakkama saamine ja milleks koguda rahareserv?

Rahareserv on ettevõtte ellujäämisel väga oluline. Kui võtta eeskuju loodusest, siis metsloomad varuvad endale piisavalt tagavara, et rasked ajad üle elada ja kevadeni vastu pidada. Nõndasamuti peaks iga ettevõtja juba oma äri luues arvestama keeruliste aegadega ning hakkama varakult varusid koguma, sest piisava rahareserviga ettevõte elab karastudes ja edukalt kohanedes üle ka kõik kriisiajad.

Ettevõtet ähvardab kiire pankrot juba esimese keerulisema olukorra puhul just nimelt siis, kui tema rahavarust ei piisa raskete aegade üle elamiseks või – veel hullem – kui ettevõttel puudub igasugune rahareserv. Korralik rahavaru võimaldab aga hädaolukordi alati ületada.

Kuidas alustada rahareservi kogumisega?

Enne rahavaru koguma asumist võiks Sul olemas olla ettevõtte praeguste ja prognoositavate kulude eelarve, mille põhjal saad määrata vajaliku reservi täpse suuruse. Kogutav raha peaks katma ettevõtte mõne kuu ärikulud.

Rahareservi loomine on lihtne, aga nõuab distsipliini: reservi moodustamiseks suuna iga kuu väike osa ettevõtte tuludest eraldi hoiukontole. Kasvata sellel kontol reservi summat seni, kuni jõuad tasemeni, mis tagab ettevõttele kindlustunde. Kogutud reservi kasuta üksnes hädaolukorras.

Ebapiisav rahavaru ja muud rahavoogude probleemid võivad rängalt ohustada Sinu ettevõtte võimet äris püsida. Seepärast tasub juba aegsasti ja ennetavalt selle teemaga tegeleda: SiSi Finantside asjatundja aitab kindlaks teha, kui suur peaks olema just Sinu ettevõtte rahareserv, ja annab ühtlasi kasulikku nõu ka muudes rahavooge puudutavates küsimustes.

Üks asi mida meeles pidada – rahavoogude probleemid võivad olla tõsised ja ohustada teie võimet äris püsida. Kui teil pole äris otsest finantsjuhti siis  kaaluge kasutusele  võtta Sisiflow rakendus enda rahaasjade korras hoidmiseks.

Tutvu SISIFLOW-ga lähemalt siin

Kõik postitused