maksetähtajad

Pikad maksetähtajad ohustavad ettevõtte rahavoogu

Pikad maksetähtajad laekuvatel arvetel on üheks sagedasemaks rahavoo probleemiks. Väikefirmad on sunnitud sageli pakkuma 30 kuni 60 päeva pikkust maksetähtaega klientidele, et püsida konkurentsis ja suurenda läbimüüki. Hoolimata sellest, et pikk maksekrediidi aeg suurendab ettevõtte müügikäivet ei lahenda see tema jooksva arvelduskrediidi probleeme. Põhjuseks, et ettevõtja ise ei saa sageli pikka maksetähtaega enda ostuarvete tasumiseks. Raha on vaja kätte saada varem, see on ettevõttele sageli elulise väärtusega. Aeglased makselaekumised loovad finantsprobleemi, mis võib tõsiselt kahjustada äri  – hoolimata isegi  sellest, et kui ettevõtte bilanssi vaadates läheb hästi ning see on kasumis.

Probleemi lahendusteks mida pikad maksetähtajad tekitavad on kaks viisi:

Ostja motiveerimine

Esimeseks võimaluseks on luua klientidele stiimul, mis neid ajendaks kiiremini maksma. 2 protsendilise soodustuse pakkumine maksele, mis tehtaks ära 10 päeva jooksul, võib motiveerida ostjaid kiiremini arveid tasuma. Siiski, selline lähenemine nõuab kõigepealt kliendiga maksetähtaja tingimuste läbi rääkimist.

Faktooring

Alternatiivne variant on kasutada faktooringut, et finantseerida aeglasti makstavaid arveid. See meetod aitab kiiresti parandada rahavoogu ja laseb sul pakkuda kliendile pikki maksetähtaja tingimusi mis aitab sinu ettevõtet hoida konkurentsivõimelisena. Kui soovid lähemalt tutvuda faktooringuga, võta ühendust enda kodupanga või faktooringut pakkuva ettevõttega ning täpsusta tingimusi.

Üks asi mida meeles pidada – rahavoogude probleemid võivad olla tõsised ja ohustada teie võimet äris püsida. Kui teil pole äris otsest finantsjuhti siis  kaalu kasutusele  võtta Sisiflow rakendus enda rahaasjade korras hoidmiseks.

 

 

Kõik postitused