inflatsioon

7 nõuannet, kuidas ennetada inflatsiooni halba mõju ettevõttele

Kujutle end ettevõtjana, kelle ettevõte on viimasel ajal hakanud kasvama. Sinu pühendumus ja sihikindlus on toonud sulle edu ning sul on olnud võimalus nautida kasumlikke aegu. Äkitselt märkad, et suur osa sinu kasumist on hakanud ära “aurama” nagu vesi kuumal päeval. Uurimisel selgub, et see kaob inflatsiooni tõttu.

Inflatsioon on majanduse loomulik nähtus, mis tähendab üldist hinnataseme tõusu. See võib toimuda aeglaselt ja järkjärgult või kiiresti ja ootamatult. Kahjuks võib inflatsioon sinu ettevõtte kasvu kahjustada, kui sa ei suuda reageerida õigeaegselt.

Reaalajas rahavoo jälgimine

Selleks, et hoida end inflatsiooni negatiivsest mõjust kaitstud, on oluline jälgida reaalajas rahavoogu. Reaalaajas rahavoo jälgimine on oluline tegevus, mis võimaldab sul hoida end kursis oma ettevõtte rahavoogudega ning sellega ära hoida inflatsiooni negatiivset mõju.

Näiteks võid kasutada:

  • raamatupidamistarkvara või
  • rahavoo juhtimise tarkvara, mis võimaldavad sul jälgida oma müügitulu, kulutusi ja kasumimarginaali reaalajas.

Näiteks, kui oled restorani omanik ning märkad, et toiduainete hinnad on viimase aasta jooksul tõusnud. Reaalajas jälgimine võimaldab sul näha, kuidas need hinnatõusud mõjutavad sinu toiduvalmistamise kulusid ning võimaldab sul teha vajalikke muudatusi menüüs ja hindades, et säilitada kasumlikkus.

Seega, võta endale aega, et analüüsida oma ettevõtte rahavoogusid. Kasuta selleks sobivaid tööriistu ja süsteeme, mis võimaldavad sul jälgida oma ettevõtte rahaseisu reaalajas.

Eelarve optimeerimine

Kontrolli oma kulutusi ja võimalusel leia soodsamaid alternatiive. Tihti võivad ennist väiksed kulutused kasvada aegamisi märkimisväärseteks. Hoides oma rahavool ja eelarvel kriitilisemalt tähelepanu võid olla kindel, et väikesed kulutused ei kasva suureks. Leides varakult odavamaid asendusi vastupidiselt, hoopis  kasvatad oma tulu.

Eelarve optimeerimine on võimas vahend. See võimaldab sul leida võimalusi kulusid kokku hoida ning vähendada inflatsioonist tingitud survet kasumile. Näiteks analüüsides oma ettevõtte kulutusi leiad kindlasti võimalused, kus saaks kulutusi kärpida, selleks otsides soodsamaid

  • tarnijaid või;
  • teenusepakkujaid, kes pakuvad konkurentsivõimelisemaid hindu.

Kui oled väikeettevõtja, võid kaaluda koostööd kohalike tarnijatega või otsida otsemüügi võimalusi, et vähendada vahendajate mõju hindadele. Või siis kui näiteks omad rõivapoodi, võid otsida tootjaid, kes pakuvad parema hinnaga kvaliteetseid riideid või leida alternatiivseid tarnijaid, et saada paremaid tingimusi.

Ära karda teha vajalikke muudatusi oma ärimudelis!

Tark prognoosimine

Kasuta oma ettevõtte statistikat trendide ja ohukohtade märkamiseks. Tuleviku ettenägemine võimaldab sul teha paremaid otsuseid. Nii saad võtta inflatsioonist tulenevaid riske juba varakult arvesse ning tagada stabiilsema kasvu.

Analüüsi müügistatistikat ja vaata, kuidas inflatsioon mõjutab müügihindu ja tarbijate ostukäitumist. See võimaldab sul kohandada hindu vastavalt inflatsioonimäärale või pakkuda klientidele hinnamõju tasakaalustamiseks lisaväärtust. Kui oled e-kaubanduse ettevõtja, võid kasutada andmete analüüsi ja ennustavaid algoritme tulevaste toodete ja teenuste nõudluse hindamiseks ja varude kavandamiseks.

Mõned konkreetsemad võimalused ennetada inflatsiooni halba mõju:

Lepi kokku pikemaid lepinguid

Kui sa oled tarnijatega või teenusepakkujatega kokkuleppeid sõlmides valmis pikaajalisi lepinguid sõlmima, võid saada soodsamaid hindu ja stabiilsemat hinnataset. Näiteks võid sõlmida mitmeaastaseid lepinguid, mis kaitsevad sinu ettevõtet inflatsiooni seotud hinnatõusu eest.

Uuenda hindu regulaarselt

Inflatsiooni korral on oluline hinnakujundust regulaarselt üle vaadata ja vajadusel kohandada. Ära karda suurendada hindu vastavalt inflatsioonimäärale, et säilitada oma kasumlikkus. Samas on oluline olla turu-uuringutele ja konkurentide hindadele tähelepanelik ning teha hindade tõstmisel läbimõeldud otsuseid, et mitte kaotada kliente.

Suurenda tootlikkust ja efektiivsust

Inflatsiooniga toimetulemiseks võid keskenduda oma ettevõtte tootlikkuse ja efektiivsuse suurendamisele. Optimeeri oma tööprotsesse, otsi võimalusi automatiseerimiseks ja kaasaegsete tehnoloogiate kasutamiseks, et vähendada kulusid ja suurendada tootlikkust. Näiteks võid investeerida süsteemidesse, mis aitavad jälgida laovarusid ja tarneahelat ning vähendavad raiskamist.

Paku lisandväärtust

Inflatsiooni ajal on oluline eristuda konkurentidest ja pakkuda klientidele lisandväärtust. Lisateenused, personaalne klienditeenindus või kvaliteetsemad tooted võivad aidata sul säilitada klientide lojaalsust ja teha hinnatõusud nende jaoks aktsepteeritavamaks.

Nende nõuannete rakendamine võib aidata sul inflatsioonist tulenevaid riske maandada ning säilitada kasumlikkuse ja kasvu oma ettevõttes. Oluline on olla aktiivne ja paindlik, ning teha vajalikke muudatusi oma ärimudelis, hinnakujunduses ja tegevuses vastavalt muutuvatele tingimustele. Ära lase inflatsioonil enda ettevõtte kasvu pidurdada.  Kasuta seda kui võimalust leida uusi viise oma ettevõtte tõhusamaks muutmiseks ja edukamaks saamiseks.

Kui soovid, et sinu ettevõte oleks edukas ja rahaliselt stabiilne siis tutvu lähemalt SISIFLOW-ga ja loo endale kohe konto siin ja boonusena saad veel tasuta tarkvara kasutamise konsultatsiooni.

 

Kõik postitused